Základní informace o powerjóze

Powerjóga je dynamický cvičební styl, založený na pravidelném cvičení jógových pozic - ásan. Ty se dle určité logiky vrství a opakují a vzniká tak velice efektivní možnost, mít zdravé a vytrénované tělo. Je to však také cesta k odbourání nebo zmírnění všudypřítomného stresu, ke zklidnění mysli a vnitřnímu klidu. Všeobecně je cvičení jednou ze základních cest k psychické a fyzické rovnováze. Cvičení je vynikající jak pro muže, tak pro ženy.

Powerjóga vychází z ashtangajógy. S tímto cvičebním stylem přišel počátkem 80. let 20. století americký instruktor Bryan Kest. Ten zjemnil a zjednodušil ashtangajógu a vytvořil systém, který nazval Poweryoga (power of yoga - vnitřní síla z jógy). V Powerjóze je možné pozice volně kombinovat a různým variacím se meze nekladou. Powerjóga je především volnost a radost z pohybu, cesta ke zklidnění a poznání seba sama.

   Lekce powerjógy v základu obsahuje:

   Powerjóga je:

Asi nejdůležitější složka cvičení je však vědomý a kontrolovaný dech. Dech je nositelem života a bez dechu není pohyb - dech je motorem pohybu. Bez kyslíku svaly pracovat nemohou. Je tedy velmi důležité, aby lidé na hodině powerjógy věděli, jak správně dýchat a jak dech efektivně při cvičení využít a rozvíjet. Je to naprostý základ, na které je možno dále stavět.

Pro někoho může být powerjóga pouze „skvělým, přirozeným a efektivním cvičením“, někoho zasáhne hlouběji a postupně začne objevovat její duchovní krásu a podstatu – začne ji vnímat jako filozofii a životní cestu plnou spokojenosti a vnitřní rovnováhy. Záleží na každém z nás, jak na sebe nechá powerjógu působit.

A nezapoměňte - slovo "power", neznamená v názvu powerjóga pouze silové cvičení a namáhavou dynamickou jógovou lekci. Takto to bývá často zaměňováno a powerjóga je často takto prezentována. "Power" v širším významu znamená, s jakou vnitřní silou, odhodlaností a vytrvalostí se vydáte na vaší jógou cestu a s jakou vnitřní silou se na této cestě budete posouvat dále - k vaší životní spokojenosti.

 

Copyright © 2023 martinfajka.cz | všeobecné obchodní podmínky | vytvořil: matodesign.cz

nahoru